Tesla, Cybertruck teslimatlarına 30 Kasım’da başlıyor

Uzun zamandır beklenen lüks EV SUV’un teslimatları, aracın gelecek yıl Texas Gigafactory’de tam üretime girmesinden önce, 30 Kasım’dan itibaren belirli müşterilere ulaşmaya başlayacak.

Aynı zamanda aracın elektrik mimarisinin, mevcut Tesla serisindeki 400V’den 800 volt standardına uyum sağlayacak şekilde yeniden tasarlandığı bildiriliyor. Audi e-Tron’dan GMC Hummer EV’ye kadar birçok lüks, performans ve ağır hizmet tipi EV modeli 800V mimarisini kullanıyor; bu, büyük pil kapasitelerine sahip EV’lerin daha yüksek bir hızda şarj olmasını (böylece şarj süresini kısaltarak) sağlayan şey.

Mevcut model serileri için, Tesla’nın üretimi ve teslimatları bu çeyrekte ikinci çeyreğe kıyasla yaklaşık %7 yani kabaca 30.000 adet düşüş gösterdi ancak 2022’ye göre 100.000 adet artışla yine de yıldan yıla önemli ölçüde daha yüksek.

Tesla, Cybertruck teslimatlarına 30 Kasım’da başlıyor

Şirket, ikinci çeyreğe kıyasla araç ve Optimus robot yapay zeka sistemlerini eğitmek için ayırdığı işlem gücü miktarını “iki kattan fazla” artırarak yapay zeka geliştirme alanındaki yatırımlarını da artırmaya devam ediyor. Optimus’un kendisinin donanım yükseltmeleri aldığı ve “sabit kodlanmış” yazılım yerine yapay zeka yoluyla eğitildiği bildiriliyor.

Ayrıca şirket, ABD ve Kanada’daki tüm Hertz kiralama şirketlerinin, telefonlarını anahtarlık olarak kullanmalarına olanak tanıyan Tesla Uygulamasına erişebileceğini duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x