Becoming Karl Lagerfeld’den ilk kareler

1970’ler; Paris, Roma ve Monaco… 2019 yılında hayatını kaybeden ve 20’nci yüzyılın en önemli moda tasarımcılarından biri olan Karl Lagerfeld’in hayatını ekranlara taşıyan orijinal dizi ‘Becoming Karl Lagerfeld’den ilk görseller yayınlandı. BAFTA adayı başarılı Alman oyuncu Daniel Brühl’ün Lagerfeld’e hayat verdiği, 6 bölümden oluşan dizi, 7 Haziran’dan itibaren sadece Disney+’ta izleyicilerle buluşacak.

“Standart güzelliği sevmiyorum; içinde gariplik barındırmayan bir güzellik yoktur.” 2019 yılında hayatını kaybeden ve 20’nci yüzyıla adını “yüzyılın en önemli moda tasarımcılarından biri” olarak yazdıran Karl Lagerfeld’in hayatını izleyicilerle buluşturacak olan ‘Becoming Karl Lagerfeld’den ilk görseller yayınlandı. 7 Haziran’dan itibaren sadece Disney+’ta yayınlanacak 6 bölümden oluşan orijinal dizinin yapımcılığını Gaumont ve Jour Premier üstleniyor.

İzleyicileri 1972 yılına, Lagerfeld’in (Daniel Brühl) 38 yaşındayken henüz tanınmayan bir hazır giyim tasarımcısı olduğu yıllara götüren dizi, ikon modacının, hırslı ve sorunlu genç züppe Jacques de Bascher’le (Théodore Pellerin) yollarının kesişmesiyle birlikte moda tasarımcılarının en gizemlisi ve hem arkadaşı hem de rakibi olan Yves Saint Laurent (Arnaud Valois) ile arasındaki yüzleşmeye odaklanıyor. Saygın iş adamı Pierre Bergé (Alex Lutz) tarafından desteklenmesiyle haute couture dehasının gün yüzüne çıktığı Lagerfeld, Paris couture dünyasına hükmeden bir tasarımcıya dönüşüyor.

Seyircileri 1970’lerin Paris, Monaco ve Roma’sında ihtişamlı bir yolculuğa çıkaracak olan ‘Becoming Karl Lagerfeld’, gösteriş ve ego çatışmaları, şaşaalı partiler ve yıkıcı tutkular arasında Karl Lagerfeld’in bilinmeyen hikayesini keşfe sunuyor.

Raphaëlle Bacqué’ın çok satan romanı ‘Kaiser Karl’dan uyarlanan dizide Marlene Dietrich ve Andy Warhol gibi ikonik isimler de bu dünyadaki yerini alıyor. 7 Haziran’dan itibaren sadece Disney+’ta izleyicilerle buluşacak olan dizi, yine aynı platformda yayınlanan ‘Cristóbal Balenciaga’nın ardından moda dünyasının bambaşka bir altın dönemini gözler önüne serecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x