Bahar gibi olacak… Hava sıcaklıkları artıyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni haftanın hava durumu tahminlerini yayınladı. Son verilere göre bugün İç Anadolu ve Doğu Anadolu’nun yüksek kesimlerinde yer yer kar yağışı kendini gösterecek ancak yarından itibaren etkisini kaybedecek.

Yurt genelinde ise hava sıcaklıklarında adım adım yükseliş görülecek. Bugün İstanbul’da hava sıcaklıklarının en yüksek 14 derece olması beklenirken hafta ortasında 17 dereceye ulaşacak.

YAĞIŞLAR BAZI ŞEHİRLERDE KENDİNİ GÖSTERECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğusunun yer yer çok bulutlu, Doğu Akdeniz ve İç Anadolu’nun doğusunun, Batı ve Doğu Karadeniz ile Orta Karadeniz kıyılarının, (Malatya hariç) Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde pus ve yer yer sis bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmakta.

Hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağI tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x